Jak se na newborn focení
připravit a kdy přijít?Čtěte také OBCHODNÍ PODMÍNKY
Objednáním na focení potvrzujete přijetí obchodních podmínek a souhlas s nimi.Novorozená miminka fotím v rozmezí 5-14.dne jejich věku.

Maminky, prosím, abyste si termín zarezervovali včas již v těhotenství. Napište mi mail, či zavolejte. Zapíši si váš předběžný TP (je to z důvodů, abych s vámi předběžně počítala). Protože dopředu přesně nevíme, kdy se miminko narodí, jakmile se tak stane, ozvěte se z porodnice, kdy se již domluvíme na konkrétním termínu.

Prosím, opravdu se ozývejte z porodnice (cca 2-3.den, kdy víte, že půjdete domů), nikoliv až z domu. Jednak z důvodu toho, že v porodnici máte čas takové věci řešit. Doma si přes veškeré kojení, vaření, praní nemusíte vzpomenout a pak už může být pozdě, kdy na "ideální období" k focení již nebudu mít v diáři volno, či miminku už bude více dnů, než je k takovému focení potřeba. Z porodnice můžete i zaslat SMS.

Začátek focení newborn je nejlepší v dopoledních hodinách cca od 9.30. focení probíhá po předchozí domluvě po-so.
V neděli je focení za příplatek 200,- Kč.

Prosím přibalte i dudlík a to i v případě, že ho Vaše děťátko nechce. Někdy je to velká a velmi vítaná pomoc při focení miminka. Pokud je miminko na umělé výživě je vhodné vzít s sebou více lahviček s mlékem.

V rozmezí 5-14.dne miminko ještě většinu času spinká a lépe nám vydrží v naaranžované poloze. Připravte se na to, že focení trvá klidně 2 – 3 hodiny. Miminko musí tvrdě spinkat, během focení se kojí, přebaluje, obléká, svléká, uspává, aranžuje a zase kojí… Vřele doporučuji udržet miminko před příjezdem do ateliéru v bdělém stavu a raději jej nekrmte. Na kojení budete mít dost prostoru po příjezdu, já zatím budu připravovat techniku a pomůcky. Tím zvýšíme šance na úspěch. Aby vaše fotografie byly co nejpřirozenější a miminko vypadalo sladce.

Pokud jste propásli vhodný věk na focení newborn (max do 14 dní věku), nezoufejte.

Dalším krásným obdobím dítěte je věk 3-4. měsíce. Miminko vám trochu povyrostlo, snaží se pást koníčky, je šikovnější, více kouká, možná se nám podaří zachytit první úsměvy.

Velmi vhodnou dobou pro focení miminka je 5-6.měsíc. Už nemá sevřené pěstičky, hlavičku už drží pevně a hlavně rádo pase koníčky. Reaguje na náš hlas, hodně se usmívá.

Kolem 8-9. měsíce vaše batolátko již hezky sedí, některé už lezou a dokonce někteří už stojí i s oporou. V tuto dobu zachytíme další etapu jeho vývoje, která pokračuje nafocením 1 roku dítěte.

Nafocení newborn fotografií je jedinečná příležitost pro zachycení nádherných prvních dní nového života. Jsem vděčná všem svým zákazníkům, kteří mi tuto činnost svěří a dovolí se podílet na vzpomínce, která Vám zůstává na celý život.